check lock tag facebook briefcase angle-double-left angle-double-right angle-left angle-right bank linkedin twitter star

Gebruik handvatten bij een hefblok

04 juni 2025

Onlangs is er bij een van onze leden een ongeval gebeurd tijdens het liften van een schaarbrug. Een monteur kwam met zijn hand tussen de dorpel en het hefblok. De collega die de brug bediende, dacht dat het blok al geplaatst was en startte het heffen te vroeg. Een klein misverstand met vervelende gevolgen.
Gelukkig viel het letsel mee, maar dit soort situaties laten zien hoe belangrijk goede communicatie én fysieke veiligheidsmaatregelen zijn.

Advies:
Er zijn handvatten beschikbaar die gemonteerd kunnen worden op het hefblok, zodat handen niet meer tussen bewegende delen kunnen komen.
Wij adviseren alle leden om hun werkprocedures na te lopen en gebruik te maken van deze hulpmiddelen waar mogelijk. Informeer bij u leverancier, want voorkomen is beter dan genezen.

Meer informatie over veilig en gezond werken: 
Neem contact op met Dennis Peeters, beleidsmedewerker kwaliteit, arbo & milieu: info@vaco.nl of (071) 568 69 70