Pechhulpverlening in Duitsland met twee pechhulpverleners
Regelmatig verlenen VACO-leden pechhulp in Duitsland. In Duitsland zijn geen specifieke afspraken tussen de branche organisatie BRV en de overheid. Wel geldt er een algemeen reglement voor pechhulp.
In Duitsland hoef je niemand te bellen als je pechhulp aanbiedt. Pas als u denkt, dat u uw werk niet veilig kunt uitvoeren of de situatie niet duidelijk is, meldt u dit bij de politie. Zij zorgen er dan voor dat er hulp komt om de weg veilig te stellen.
Opvallend is verder dat het in Duitsland voorgeschreven is om bij pechhulp op de autosnelweg te beschikken over twee pechhulpverleners. Pechhulpverleners kunnen vrijstelling aanvragen voor het betalen van de vrachtwagenheffing (maut).
Meer informatie
Neem contact op met Arie Verhoef, senior beleidsmedewerker kwaliteit, arbo & milieu: info@vaco.nl of (071) 568 69 70.